Fotowoltaika

Centralne odkurzacze
29 kwietnia 2014

Fotowoltaika to nowoczesna technologia polegająca na zamianie promieniowania słonecznego na energię elektryczną dzięki panelom fotowoltaicznym. Zestawy fotowoltaiczne, które składają się z modułów fotowoltaicznych, inwertera, zabezpieczeń elektrycznych, konstrukcji montażowych, kabli i kolektorów, podłącza się do instalacji elektrycznej budynku. Pozwala to wykorzystać energię słoneczną do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych w domu/mieszkaniu.

Instalacje fotowoltaiczne cechują się wieloma zaletami:

  • Umożliwiają nam oszczędzanie pieniędzy poprzez wykorzystanie wyprodukowanej energii na bieżące potrzeby, bądź oddanie nadwyżki do sieci energetycznej, z której później będziemy mogli ją odebrać
  • Zabezpieczamy się przed podwyżkami cen energii elektrycznej
  • Systemy są praktycznie bezobsługowe i nie wymagają częstych przeglądów
  • Długie okresy gwarancji = pewność długotrwałej produkcji i korzyści z tego tytułu płynących
  • Producenci modułów fotowoltaicznych gwarantują co najmniej 80% wydajność swoich produktów po aż 25 latach
  • Redukujemy ilość emitowanego CO2 oraz szkodliwych substancji do atmosfery

Energia pozyskiwana dzięki fotowoltaice może być zużywana na bieżąco, ale również magazynowana lub sprzedawana.

Czy system ten się opłaca? Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie warto wziąć pod uwagę to, że inwestujemy pieniądze w rozwiązanie, które później przez wiele lat dawać nam będzie darmową energię elektryczną.

Ilość produkowanego prądu zależy od:
  • Wielkości systemu fotowoltaicznego
  • Nasłonecznienia w danym regionie
  • Nachylenia modułów oraz ich usytuowania względem stron świata
  • Ewentualnych zacienień
  • Pór roku
  • Jakości komponentów

I tak na przykład panele fotowoltaiczne, których moc wynosi 1kWp mogą w ciągu roku w Polsce wytworzyć około 1000 kWh energii elektrycznej.

Aby dostarczyć do obiektu ilość energii elektrycznej na optymalnym poziomie i tym samym znacząco zmniejszyć rachunki za prąd (w szczególności przy wykorzystaniu systemu opustów), należy przede wszystkim dobrać wielkość systemu fotowoltaicznego do typowego rocznego zużycia energii (dane z faktur za energię elektryczną).


 

Panele słoneczne


Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby rozpocząć oszczędzanie pieniędzy na energii elektrycznej.

Fotowoltaika to rozwiązanie, dzięki któremu przez wiele lat będziemy mogli pozyskiwać darmową energię elektryczną a co więcej, jest to też system przyjazny środowisku naturalnemu - idealne rozwiązanie dla osób, którym los naszej planety nie jest obojętny.

Specjalizujemy się w:


doradztwie, projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych w Rzeszowie i okolicach.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów, którzy pomogą dobrać optymalny system fotowoltaiczny dla Państwa potrzeb.

 

Panele


Austriackie moduły fotowoltaiczne KIOTO SOLAR to najwyższej jakości produkty w swojej klasie. Produkowane są niezmiennie w Austriackiej miejscowości St. Veit od roku 2004; zdobyły uznanie na całym świecie ze względu na wysokie zyski, bardzo dobre parametry oraz niezawodność.

W ofercie KIOTO SOLAR znajdują się sześćdziesięcio ogniwowe moduły fotowoltaiczne typu polikrystalicznego oraz monokrystalicznego. Moc tych pierwszych rozpoczyna się od 260Wp i kończy na 275Wp. Natomiast moduły monokrystaliczne mają moc od 280Wp do 300Wp. To co wyróżnia moduły KIOTO SOLAR na tle konkurencji to fakt, iż posiadają jedne z najlepszych parametrów temperaturowych mocy, napięcia oraz natężenia. W związku z czym moduły te uzyskują nawet o kilka procent większą moc przy wysokich temperaturach niż przeciętny moduł fotowoltaiczny.
Ponadto moduły te są odporne na uderzenia gradu o średnicy 55 mm wystrzelonego z prędkością 33,5 m/s, co jest najwyższą klasą odporności na tego typu warunki atmosferyczne na rynku.

Kolejnym atutem modułów KIOTO SOLAR, jest niewątpliwie bardzo przemyślana konstrukcja. Moduł fotowoltaiczny składa się z 7 głównych elementów , którymi są ogniwa fotowoltaiczne, ribony, folia EVA, płyta tylnia (tzw. backsheet), szyby, skrzynki przyłączeniowej oraz ramy. Każdy element jest testowany przed użyciem go w module. Każdy komponent użyty w module KIOTO SOLAR jest dostarczany przez renomowanych producentów, dzięki czemu moduły mogą poszczycić się najwyższą niezawodnością. O poprawność procesów produkcji dba wysoko wykwalifikowana kadra pracowników oraz procedury, wprowadzone przez przedsiębiorstwo.

KIOTO SOLAR posiada wszystkie konieczne certyfikaty do użytkowania modułów na całym świecie.

Na wysoką sprawność i świetne działanie modułów wpływa wiele czynników.

Poniżej prezentujemy nowoczesną ramę modułu KIOTO SOLAR wraz z otworami umożliwiającymi lepsze odprowadzenie brudu z modułów.

Panele fotowoltaiczne KIOTO SOLAR

Chcesz dowiedzieć się więcej o modułach Kioto Solar?
Kliknij w link i ściągnij kartę katalogową modułu.


 

Inwertery


Falowniki fotowoltaiczne


Austriackiego producenta - firmy Fronius, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów w swojej kategorii.

Fronius z ogromnym powodzeniem produkuje od 25 lat swoje inwertery. Swoją popularność zawdzięczają bardzo wysokiej sprawności, rozbudowanej funkcjonalności oraz przede wszystkim wzorowej niezawodności. Rolą falowników jest konwersja prądu stałego wytwarzanego w modułach fotowoltaicznych na prąd zmienny potrzebny w naszych domach, firmach czy na potrzeby innych obiektów.

Falowniki w ofercie firmy Fronius rozpoczynają się już od 1,5kW a kończą na 27kW.

Galvo

Falowniki 1 fazowe, transformatorowe, o mocy od 1,5kW do 3kW.
Wszystkie falowniki z rodziny Galvo , posiadają 1 MPPT oraz dzięki zastosowanemu transformatorowi możliwe jest podłączenie do nich każdego rodzaju modułów (tj. modułów krystalicznych, CdTe, CIS, CIGS itp.). Każdy falownik może być wyposażony w dostęp do internetu oraz możliwość sterowania 1 urządzeniem za pomocą styku bezpotencjałowego.

Primo

Seria 1 fazowych falowników, beztransformatorowych o mocach od 3 do 8,2kW.
Inwertery Primo posiadają 2 MPPT, dlatego też są świetnym rozwiązaniem do instalacji gdzie mamy dwie połacie modułów fotowoltaicznych na różnych stronach budynku (np. układ wschód/zachód), różne kąty nachylenia modułów, występowanie okresowych zacienień na niektórych częściach generatora (tj. modułach fotowoltaicznych). Każdy falownik może być wyposażony w dostęp do internetu oraz możliwość sterowania 1 urządzeniem za pomocą styku bezpotencjałowego.

 

Pozostałe komponenty


Abyśmy mogli użytkować instalację fotowoltaiczną potrzebujemy szereg elementów, które nam to umożliwią.

Pierwszym i najbardziej oczywistym elementem jest konstrukcja montażowa. Obecnie mamy możliwość zamontowania instalacji fotowoltaicznej praktycznie na każdym podłożu. Rozpoczynając od dachów z różnych odmian blach falistej poprzez dachy przykryte dachówką, grunt czy konstrukcje na dachy płaskie.


Oprócz konstrukcji niezbędnym elementem są zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, które chronią instalację przed pośrednimi skutkami wyładowań atmosferycznych.

Zmniejszają one prawdopodobieństwo uszkodzenia falownika poprzez przepięcie, które może powstać po stronie modułów fotowoltaicznych.

Aby instalacja mogła zostać odebrana przez Zakład Energetyczny konieczne jest jej zabezpieczenie również od strony prądu zmiennego. Stosowne zabezpieczenia są zawsze przedmiotem dostawy naszych systemów.


 

Oszczędności


Wprowadzony system opustów pozwala na bardzo korzystne rozliczenia z zakładem energetycznym.

Podmiotami, które mogą być rozliczane na podstawie tego systemu są przede wszystkim: os. Fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego oraz związki wyznaniowe.


Założeniem tego systemu jest traktowanie sieci jako „akumulatora”, z którego możemy odbierać energię. I tak za każda 1kWh oddaną do sieci możemy:

z instalacji do 10kWp – otrzymać 0,8kWh,
z instalacji od 10kWp do 40kWp – 0,7kWh.

Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że rozliczenie jest realizowane w okresie rocznym i dotyczy ceny energii oraz jej dystrybucji. Dzięki zastosowaniu tego systemu możemy korzystać z „sieci” bez konieczności zakupu drogich akumulatorów, regulatorów ładowania i specjalnych wyspowych inwerterów. Całość jest realizowana na bazie produkcji energii z typowego systemu sieciowego (on-grid) i wykorzystaniem licznika dwukierunkowego.